Декілька корисних порад для батьків, які хочуть щоб їхня дитина була щасливою

Щодня і щогодини, кожним словом і вчинком батьки впливають на майбутнє своїх дітей. Всі ми хочемо для них найкращого, і дуже намагаємось їм це «краще» забезпечити, часом роблячи вибір за них.»
Іграшки та розваги, навчання та гуртки, турбота, спілкування, прогулянки … Все це топ-лист сучасного відповідального батька. Чи достатньо цього для того, щоб в майбутньому ваша дитина зуміла стати щасливою? Дайте відповідь на просте запитання: а що для вас значить краще? Що приносить найбільше задоволення і робить життя щасливим?
До семи років у дитини відбувається програмування на підсвідому область головного мозку. У цьому віці процес схожий на фотографування на плівку: всі спогади про те, як вели себе мама і тато в тій чи іншій життєвій ситуації, кадрами вкарбовуються в дитячому мозку. У дорослому віці згадати цю інформацію найчастіше неможливо, але в схожій ситуації ця модель спрацьовує, і людина починає вести себе так само, як вели себе її батьки. Це автоматична модель поведінки, і виправити її буває дуже складно.

Наприклад, модель сім’ї «батько головний»:

• У цій родині батько — лідер, здобувач, глава. Якщо він несе на собі відповідальність за сім’ю і його домінування розумно, то швидше за все діти повторять батьківську модель: син стане відповідальним главою сім’ї, а донька вибере в супутники життя сильного чоловіка. Якщо ж домінування батька в сім’ї «зашкалює», він деспотичний, грубий та егоїстичний, то найімовірніше реалізується варіант заперечення і дитина візьме з собою у спадок установку «моя сім’я буде іншою».

У моделі сім’ї «мати головна»:

• Навпаки, рішення приймає мати, забезпечує сім’ю і несе на собі основну відповідальність. Батько в такій сім’ї часто виконує роль веденого, і мати не приховує свого зневажливого ставлення до нього. Гендерні ролі переплутані, і ймовірність того, що дочка вибере сильного і відповідального супутника життя, невелика. Так само, як і те, що син у цій родині виросте самостійним і самодостатнім чоловіком, здатним брати на себе відповідальність. Якщо ж в такій сім’ї мати розуміє небезпечні для майбутнього дітей наслідки свого «публічного» домінування, вона не стане принижувати роль батька в сім’ї, що допоможе сформувати правильні установки у зростаючих дітей.

Модель сім’ї «батьки-трудоголіки»:

• Дуже поширена в сучасному світі. Вона небезпечна тим, що відбувається зміщення життєвих цінностей і пріоритетів: діти засвоюють правило, що головне в житті — робота, другорядне — сім’я. Ця модель передбачає дистанційованість батьків від дітей, адже тата-трудоголіка часто бачать, як ростуть їхні діти, на фотографіях. Мамі потрібна величезна мудрість, щоб сформувати в дітях установку, що тато це робить заради сім’ї. Змінити ситуацію в корені може тільки досвід спілкування батька з дитиною. Зростаючий малюк одночасно засвоює дві моделі поведінки — материнську і батьківську. Ці моделі різні, але в головних речах вони обов’язково повинні збігатися.

5 правил у спадок на щастя

• Правило перше:
    ніколи не з’ясовуйте відносини при дитині. Розбіжності будь-якого роду між мамою і татом повинні залишатися «за закритими дверима». У цьому — запорука фундаментальної основи сім’ї як єдиного монолітного і непорушного партнерського союзу. Крім цього, ви отримаєте прекрасний батьківський бонус: у дитини не буде можливості маніпулювати відносинами між батьками, коли один забороняє, а другий дозволяє — адже в  дитячій свідомості думки батьків збігаються.
  • Правило друге:
    показуйте дитині добре ставлення, прихильність і любов до свого чоловіка (дружини). Чи знаєте ви, що у більшості дітей середнього шкільного віку найбільший страх пов’язаний з тим, що батьки можуть розлучитися? У ваших силах виключити цю тривогу з життя дітей і сформувати у них позитивне ставлення, приємні емоції  до близьких.
  • Правило третє:
    ніколи не зривайте свої негативні емоції на рідних. Якими б ви не були роздратованими або засмучені, не показуйте це в родині. Замість цього приділіть увагу  своїм потребам .
  • Правило четверте:
    обов’язково заохочуйте спілкування ваших дітей з бабусями і дідусями. Якщо немає можливості спілкування з рідними бабусями і дідусями, обов’язково знайдіть в вашому доступному оточенні мудрої людини старшого віку, який з’єднає ланцюг поколінь.
  • Правило п’яте:
    продовжуйте сімейні традиції і створюйте свої. Саме сімейні традиції малюють оригінальний портрет сім’ї і приносять у дім щастя. Згадайте ті добрі традиції, які були в сім’ях ваших предків. Розкажіть про них дітям. Візьміть в вашу сім’ю ті з них, які для вас дорогі. Придумайте нові і разом їх дотримуйтесь